fizjoterapia krakow - Rehabilitacja Elżbietanki Oddział Kraków

Przejdź do treści
Centrum Medyczne Urszulanek.

Usługi Fizjoterapii
Prywatne usługi fizjoterapii w Krakowie.
Najlepsza przyjaciółka Twojego zdrowia.
Skuteczna i efektywna

DIAGNOSTYKA
Usługi diagnostyki lekarzy specjalistów - konsultacje medyczne na europejskim poziomie.
Zabiegi i terapie

MANUALNE
Pozytywnie niweluje przyczyny oraz skótki dolegliwości bólowych pacjentów. Zmniejsza ograniczenia ruchowe.
Indywidualne plany treningowe

ĆWICZENIA
Idealnie dobrane ćwiczenia pozwalają znacznie przyśpieszyć czas potrzebny do pełnego powrotu zdrowia.
Zdrowy i sprawny

KRĘGOSŁUP
Wspieramy program zdrowy kregosłup bez względu na wiek. Wzmacniamy i mobilizujemy mieśnie posturalne.


Fizjoterapia wielu osobom kojarzy się z rehabilitacją medyczną. Rehabilitacja medyczna jest jednak specjalizacją medyczną o znacznie szerszym zakresie. Aby uzyskać zawód fizjoterapeuty, należy ukończyć specjalistyczne studia fizjoterapeutyczne. Do głównych zadań fizjoterapeuty należy terapia różnego rodzaju jednostek chorobowych obejmujących narząd ruchu.

Siedzący tryb życia, brak ruchu oraz nadwaga sprawiają, że gabinetu fizjoterapeutów są coraz częściej odwiedzane. Z tego też względu, fizjoterapia cieszy się dużym zainteresowaniem i wiele osób postanawia kształcić się w tej dziedzinie. Dzięki temu będą one mogły pomóc nie tylko swoim pacjentom, ale i sobie. Problem braku ruchu i związanych z tym następstw dotyczy bowiem większości z nas. Fizjoterapia ma tak naprawdę wiele działów. Wśród nich można wyróżnić, chociażby takie działy jak: hydroterapia, terapia manualna, masaż leczniczy czy fizykoterapia.
Studia z zakresu fizjoterapii zapewniają przyszłemu fizjoterapeucie szczegółową wiedzę z wyżej wymienionych dziedzin. Fizjoterapeuta bardzo często zajmuje się profesjonalną terapią skrzywień kręgosłupa oraz wad postawy. Nierzadko zdarza się, że pacjentami fizjoterapeutów są osoby najmłodsze. Wówczas dobrze by było, by fizjoterapeuta miał doświadczenie z zakresu fizjoterapii dziecięcej.

Organizm dziecka znacząco się bowiem różni od organizmu osoby dorosłej. Panuje także spore zapotrzebowanie na fizjoterapię geriatryczną. Osoby starsze są szczególnie narażone na różnego rodzaju złamania i zapalenia kości. Zadaniem fizjoterapeuty będzie więc dobranie terapii odpowiedniej dla osoby starszej. Ćwiczenia fizjoterapeutyczne powinny być dopasowane do możliwości osób starszych. Warto bowiem mieć na uwadze, że osoby starsze nie są już tak sprawni, jak młodzi dorośli. Fizjoterapeuta oprócz wiedzy powinien cechować się również dużą dozą empatii i zrozumienia. Uprzejme i pełne zrozumienia podejście jest niezbędne w tym zawodzie. Ciężko byłoby sobie bowiem wyobrazić terapię schorzeń kręgosłupa bez rzetelnej współpracy pacjenta i fizjoterapeuty.
Umów się na wizytę!
Jeśteśmy :
Oddział I, ul. Prądnicka 34
Oddział I, ul. Wadowicka 6
Kraków
Telefony:
+48 669 193 405
+48 668 193 406
Wszelkie prawa zastrzeżone, projekt i wykonanie
Studio Doktor Pozycja.
Wróć do spisu treści