ortopeda krakow - Rehabilitacja Elżbietanki Oddział Kraków

Przejdź do treści
Centrum Medyczne Urszulanek.

Usługi Ortopedy
Prywatne usługi ortopedii w Krakowie.
Lepiej zapobiegać niż leczyć.
Skuteczna i efektywna

DIAGNOSTYKA
Usługi diagnostyki lekarzy specjalistów - konsultacje medyczne na europejskim poziomie.
Zabiegi i terapie

MANUALNE
Pozytywnie niweluje przyczyny oraz skótki dolegliwości bólowych pacjentów. Zmniejsza ograniczenia ruchowe.
Indywidualne plany treningowe

ĆWICZENIA
Idealnie dobrane ćwiczenia pozwalają znacznie przyśpieszyć czas potrzebny do pełnego powrotu zdrowia.
Zdrowy i sprawny

KRĘGOSŁUP
Wspieramy program zdrowy kregosłup bez względu na wiek. Wzmacniamy i mobilizujemy mieśnie posturalne.
Ortopedia medyczna


Jedną z bardziej znanych nauk medycznych jest ortopedia. Dziedzina ta ogniskuje swoją uwagę na wszelkiego rodzaju anomaliach odnoszących się do układu ruchu. Przy tym wszystkim wcale nie jest to taka znów wąska dziedzina, gdyż mamy tutaj do czynienia z bardzo szerokim obszarem zainteresowań.

Wystarczy tu wspomnieć, chociażby wszelkiego typu wady postawy, stany zapalne i zwyrodnieniowe, zakażenia kości czy też wady o podłożu genetycznym. Jednocześnie skupiając się na charakterystyce ortopedii, powinniśmy wiedzieć, że jest ona ściśle powiązana z traumatologią. Ta dziedzina inaczej jest znana pod pojęciem chirurgii urazowej. Tutaj medycy mający powyższą specjalizację sporo czasu poświęcają na zdiagnozowanie oraz późniejsze leczenie aparatu ruchu. Dotyczy to również i ingerencji chirurgicznej.
Osoba mająca tego typu specjalizację z reguły przyjmuje pacjentów, jacy cierpią na różnego rodzaju przypadłości wywołujące ból. Wiadomym faktem jest bowiem, że wówczas dzieje się coś niedobrego. Skutkiem tego każdy ortopeda powinien niezwłocznie dokonać diagnozy problemu. Często są bowiem sytuacje, że pacjent robi to nieumiejętnie lub też w niewystarczający sposób. W końcu to za sprawą odpowiednio i przede wszystkim właściwie wykonanej diagnozie jesteśmy w stanie podjąć odpowiedni proces leczenia.

Warto mieć świadomość tego, że w zależności od problemu zupełnie inaczej przebiega proces leczenia. Na wstępie zazwyczaj należy doprowadzić do zmniejszenia dolegliwości bólowych oraz ewentualnego obrzęku. Tutaj przydaje się farmakologia, a na kolejnych etapach bardzo ważną rolę może odgrywać zastosowanie unieruchomienia danego stawu czy też kości. Stosuje się tu w zależności od stopnia kontuzji opatrunek lub też gips. Czasem tego rodzaju praktyki poprzedza ingerencja chirurga. W celu zapewnienia pacjentowi optymalnej drogi powrotu do zdrowia stosuje się prądy, masaże czy też innych ćwiczenia rehabilitacyjne.
Umów się na wizytę!
Jeśteśmy :
Oddział I, ul. Prądnicka 34
Oddział I, ul. Wadowicka 6
Kraków
Telefony:
+48 669 193 405
+48 668 193 406
Wszelkie prawa zastrzeżone, projekt i wykonanie
Studio Doktor Pozycja.
Wróć do spisu treści