rehabilitacja krakow - Rehabilitacja Elżbietanki Oddział Kraków

Przejdź do treści
Centrum Medyczne Urszulanek.

Usługi Rehabilitacji
Prywatne usługi rehabilitacji w Krakowie.
Wysokie standardy, niskie ceny.
Skuteczna i efektywna

DIAGNOSTYKA
Usługi diagnostyki lekarzy specjalistów - konsultacje medyczne na europejskim poziomie.
Zabiegi i terapie

MANUALNE
Pozytywnie niweluje przyczyny oraz skótki dolegliwości bólowych pacjentów. Zmniejsza ograniczenia ruchowe.
Indywidualne plany treningowe

ĆWICZENIA
Idealnie dobrane ćwiczenia pozwalają znacznie przyśpieszyć czas potrzebny do pełnego powrotu zdrowia.
Zdrowy i sprawny

KRĘGOSŁUP
Wspieramy program zdrowy kregosłup bez względu na wiek. Wzmacniamy i mobilizujemy mieśnie posturalne.
Rehabilitacja medyczna


Rehabilitacja medyczna jest obok wielu innych, jedną ze specjalizacji medycznych. Studia specjalizacyjne z zakresu rehabilitacji medycznej przygotowują lekarza do świadczenia kompleksowej pomocy pacjentom z niepełnosprawnościami różnego rodzaju. Zadaniem lekarza jest pomoc pacjentowi w osiągnięciu możliwie najpełniejszej sprawności psychofizycznej. Oczywiście nie we wszystkich przypadkach możliwe będzie przywrócenie dawnej sprawności.

Zawsze jednak należy dążyć do poprawy sprawności pacjenta, dzięki czemu będzie on mógł podejmować się zadań domowych oraz zawodowych. Lekarz na studiach specjalizacyjnych z dziedziny rehabilitacji medycznej będzie poznawał podstawy rehabilitacji oraz nabywał umiejętności umożliwiające profesjonalną ocenę narządów takich jak między innymi: narząd ruchu, układ krążenia, układ oddechowy oraz układ nerwowy. Na studiach zdobywa się również wiedzę z zakresu prowadzenia leczenia różnych chorób, w tym posługiwania się sprzętem medycznym niezbędnym do poprawy jakości funkcjonowania życia osób z niepełnosprawnościami i urazami.
Studia specjalizacyjne z zakresu rehabilitacji medycznej wyposażą również lekarza w znajomość przepisów prawnych dotyczących dziedziny rehabilitacji. Dowie się on również, jak należy się posługiwać danymi osobowymi pacjenta oraz jak je ochraniać. Dzięki studiom specjalizacyjnym lekarz przekona się, jak wygląda organizacja rehabilitacji medycznej w Polsce oraz nabędzie umiejętności praktyczne z zakresu organizacji pracy w zespole rehabilitacyjnym. Nie bez znaczenia jest również przyswojenie zasad koncepcji rehabilitacji medycznej w Polsce.

Bardzo ważne jest również zdobycie wiedzy o ćwiczeniach, które należy wykonywać w przypadku różnych jednostek chorobowych. Lekarz zdobędzie wiedzę na temat ćwiczeń oddechowych, wyrównawczych czy korekcyjnych. Dowie się również, jak należy rehabilitować osoby z zaburzeniami pamięci oraz innymi zaburzeniami neurologicznymi, ograniczającymi sprawność człowieka. Warto wiedzieć, że na lekarzy o specjalizacji z zakresu rehabilitacji medycznej panuje obecnie spore zapotrzebowanie.
Umów się na wizytę!
Jeśteśmy :
Oddział I, ul. Prądnicka 34
Oddział I, ul. Wadowicka 6
Kraków
Telefony:
+48 669 193 405
+48 668 193 406
Wszelkie prawa zastrzeżone, projekt i wykonanie
Studio Doktor Pozycja.
Wróć do spisu treści